Švýcarsko 2023

Zase po pár letech jsme vyrazili do Švýcarska. Místo toho východního jsme zamířili za západ - do bernských Alp. chcete vědět víc?

S nejbližším parťákem

Občas se na chlupaté parťáky zapomíná. Tak jsme to s Léňou a její nejbližší kámoškou museli napravit.  chcete vědět víc?

New York 2022

Většina kamarádů byla šokována, když jsem zmínil, že razím do New Yorku. Přece jen je tam teplá postel, komfort západního světa, hodně jídla, nikoliv  zima, spaní ve stanu, výlety bez bolesti, ani studená sprcha jako v jiných částech světa.   chcete vědět víc?

Mallorca 2022

Už přes 2 roky jsem nebyl na žádné dovolené, proto když mi kamarádky nabídly, zda nechci jet trekovat na Mallorcu, nešlo odmítnout. Koneckonců trávit čas na horách pořád beru jako to nejlepší, co se nabízí.... chcete vědět víc?

Rozhovor pro KvalitniFotky.cz

Se souhlasem Romči, kdy mi bylo ctí s ní prohodit pár slov, zveřejňuji srpnový rozhovor pro mé oblíbené tiskaře KvalitniFotky.cz chcete vědět víc?

Rodinný dokument v Hradci

Rodinný dokument mám asi ze všech foto činností nejraději. A jsem moc rád, že jsem mohl nafotit Alenku, Toma a jejich děti. Od rána do oběda. A mohl zachytit ty nejcennější společné rodinné chvíle.   chcete vědět víc?

Z bytu do baráku

Proč nemít rodinné fotografie při důležitých životních momentech. A tím momentem může být i stěhování! Eliška mi napsala, že by takové fotky ráda. A já se zase rád takové nabídky ujal!  chcete vědět víc?

Na skok do Japonska

Nejčastější otázka padá: a stálo to za to, když pouze za týden? Já odpovídám: lepší týden v Japonsku než ztracený týden u seriálů... Prostě se koupila spontánně letenka a letělo se... chcete vědět víc?

Spořka fest

Všichni si užili Vysmáté léto, kde jsem ale bohužel nefotil (třeba jednou přijde nabídka :-)). Ale jak jste si to užili tady v Kadani, tak já si užil Spořka fest v Praze. Měl jsem za úkol zachytit příběh diváka od příjezdu až po párty. A hlavně zachytit emoce. A ty byly zejména v davech před podiem… chcete vědět víc?

Terka a Michal

Když místo slunečného dne prší, jsou dvě možnosti. Buď focení odvoláte nebo spoléháte, že klienti jsou natolik skvělí, že jim špatné počasí nevadí. A tak jsme začali fotit doma a postupně přes kavárnu vyrazili ven do deště! chcete vědět víc?

Díky festivale!

Pár slov k festivalu svatebních fotografů, který byl víc než úžasný. chcete vědět víc?

S Marcelkou po Kadani

Už portréty moc nefotím. Nějak se v nich necítím, hledám se v nich, není na ně ani čas. Ale občas udělám výjimku. A na Marcelku si vždycky udělám čas. Má totiž boží úsměv! I když.. pravdou bylo, že jsem myslel, že spíše pokecáme a moc fotit nebudem, ale když už za mnou přijela do Kadaně a já ji tu… chcete vědět víc?

Aluška a Honza

V poslední době upřednostňuji domácí focení před venkovním. Proto jsem rád, že do toho se mnou Aluška s Honzou šli!  chcete vědět víc?

Vánoční rodinné fotografie

Když jsem vyhlásil prosincovou slevu na reportážní rodinné focení, nečekal jsem takový zájem. A vlastně mi ani tehdy nenapadlo, že je ve většině případů pojmeme ve vánočním stylu. Třeba při zdobení stromečku. chcete vědět víc?

Newborn: Už ve čtyřech

Pár fotek ze skvělého focení této sympatické rodinky, ke které jezdím pravidelně. Tentokrát poprvé se čtvrtým členem rodiny... chcete vědět víc?

V tom nejlepší ateliéru

Po častých otázkách, zda mám ateliér a fotím vánoční fotografie, jsem byl nucen sepsat tento blog jako mou univerzální odpověď... :-)  chcete vědět víc?

Taková normální rodinka..

Fakt bych nikdy nevěřil, že mě budou bavit rodinná focení. Letos jich mám požehnaně a jsem za ně nesmírně rád. Protože mě začaly naplňovat stejně jako svatby. A to je co říct!   chcete vědět víc?

Předsvatební focení: Kasha a Ríša

Když se mi ozval starý kamarád Ríša, kterého jsem pár let neviděl, byl jsem upřímně hrozně rád. Zaprvé že ho zase uvidím, jelikož můj život šel úplně jiným směrem než tím, díky kterému jsem ho poznal. A za druhé, že si vybral zrovna mě. Že si na mě vůbec vzpomněl.  chcete vědět víc?

Když se sejdou dvě rodinky...

... plné sympaťáků! Rodinku Domči fotím hrozně rád. Padli jsme si do oka všichni hned. Neuběhl ani rok a šli jsme fotit už počtvrté! Tomu se říká zápal pro investici toho nejcennějšího - fotografie, která bude mít za pár let neocenitelnou cenu. chcete vědět víc?

Předsvatební focení: Péťa a Pepa

Správňáci. Pohodáři. Neustále pusa od ucha k uchu. Takové páry si přeje každý fotograf a já je mám! Péťa a Pepa mi padli do oka hned a věděl jsem, že až za nimi pojedu fotit do Prahy do Prokopského údolí, že to bude stát za to. O to víc se těším na sobotní svatbu!  chcete vědět víc?

Náš běžný rodinný den popáté

Ale poprvé u této rodinky v Roudnici nad Labem! A velmi sympatické, jak sami uvidíte na fotkách....  aneb další reportážní rodinné focení plné přirozenosti a štěstí. chcete vědět víc?

Gasshuku

Když mě oslovili, abych nafotografoval akci Gasshuku, byl jsem hrozně rád. A i když jsem byl výrazně časově limitován kvůli svatbám, musel jsem si ten čas vytvořit. Upřímně jsem ale nevěděl, že jde o tak obrovskou akci, na kterou přijeli karatisté například z Ománu či Izraele... A to k nám do… chcete vědět víc?

Počtvrté, tentokrát na párty! Tedy narozeniny...

Počtvrté jsem šel fotit tuto sympatickou rodinkou. A to během relativně malé chvíle. Musím přiznat, že reportážní focení si tradičně užívám, ale tahle rodinka mě prostě baví!  chcete vědět víc?

Samík a jeho první narozeniny

Tentokrát focení v Rokli, kam si mě vzala jedna sympatická rodinka, abych zaznamenal tento jedinečný den :-)  chcete vědět víc?

Jdem na skejt

"Počkej, ty jezdíš na skejtu? Tak to musím taky nafotit! Nic takového v portfoliu nemám." Prostě nejradši fotím lidi, co k nim patří. Proto jsem Míšu ukecal, ať neuděláme jen fotky v přírodě v šatech, ale také ať zachytíme její pravé já.   chcete vědět víc?

Předsvatební focení: Renča a Milan

Prý že se fotí poprvé a jsou nervózní. Odpovídám "nebojte, se mnou je to na pohodu." A bylo. Ale škoda slov, mrkněte na fotky Renči a Milana z Berouna, kteří se za měsíc vemou.  chcete vědět víc?

Před premiérou...

Loni jsem se rozhodl, že budu fotit i své vlastní věci. Nějaký dokument, reportáž, cokoliv podobného. Domluvili jsme se například na spolupráci s divadlem. Bohužel čas byl hlavním nepřítelem. Tak jsem si alespoň skočil na poslední zkoušku před premiérou hry Dokonalá svatba kadaňského divadla… chcete vědět víc?

Zpátky do Loun...

Tuhle rodinku mám opravdu rád. Loni jsem jim nafotil reportážným stylem "náš běžný rodinný den" a o to víc mě těší, že jsem se tu zase objevil. Stejné místo, jiné fotky, jiné zážitky. Díky! chcete vědět víc?

Předsvatební focení: Pája a Alex

Po Brně jsem si zajel do Prahy, abych se seznámil s Pájou a Alexem, kteří jsou spolu už krásných 11 let. A i když se rozhodli pro svatbu na Hrubé Skále, fotili jsme kousek od jejich bydliště v Prokopské údolí. Myslím, že se tahle seznamovací fotoprocházka vydařila! Jsou to opravdu sympaťáci :-)  chcete vědět víc?

Předsvatební focení: Janča a Tom

To si vás vyhlédnout moraváci a vy se modlíte, že když už jedete takovou dálku, tak to budou přesně takoví lidé, které hledáte. Stalo se! Janča s Tomem jsou tak úžasní, že se na jejich svatbu už teď nesmírně těším.  chcete vědět víc?

Tři bombastické dny

Prvně do Litomyšle a pak do Prahy. Dvě akce plné skvělých lidí. A tři dny, které utekly jako voda... chcete vědět víc?

1. narozeniny Niny

Každé reportážní focení si užívám. Proto jsem nesmírně rád, že jsem se mohl zúčastnit také prvních narozenin krásné Niny.   chcete vědět víc?

Portréty I: Karolína

Abych si fotky jen nesyslil v počítači, začnu více zveřejňovat blogy se sérii snímků z několika focení. Začínáme u Káji. chcete vědět víc?

Pod pokličkou aneb jak fotím svatby já

Aktualizace: 20.2.2018 - pokud na něco narazíte, na co se chcete zeptat, napište mi! Do článku doplním... O focení svateb se neustále hovoří. Hodně strachu mají hlavně ti, co je nefotí, ale kamarádi je požádají o pomoc. A odmítnout kamaráda? To je složitá záležitost... A tak padají stále dokola ty… chcete vědět víc?

Rozhovor pro Fujista.sk

Můj rozhovor ze serveru fujista.sk, který jsem poskytl pro Romču.  Petr se fotografii věnuje přibližně tři roky, ale vážněji až poslední rok, dva. Zaměřuje se zejména na svatby, obecně pak na reportáž. Když se však zamyslí, dochází mu, že fotí vlastně vše, co ho napadne a co mu dělá radost. Nám… chcete vědět víc?

Katka a Martin

Sice svatební sezona ještě neskončila, ale už jedním očkem koukám na další rok. S Katkou a Martinem jsme se domluvili už s velkým předstihem. A? A vůbec nelituji, naopak! Focení v Praze bylo opravdu skvělý!  chcete vědět víc?

Velikonoční Toskánsko

3000 ujetých kilometrů. Dvě noci. Horko. Takový byl výlet do Toskánska, středu Itálie, kam se sjíždí ti, kteří nepotřebují k cestování pouze moře. Vlastně je to nejnavštěvovanější místo pro fotografy. Ale i když jsme bohužel ty nejfotogeničtější oblasti nenavštívili, pořád se bylo na co dívat. A… chcete vědět víc?

Oslava prvních narozenin

Už potřetí jsem dostal nabídku nafotit narozeniny prďoly. Tentokrát od Tomáše a Kačky. Díky! chcete vědět víc?

Jak jsme řešili p**ovinky

Abych Vojtu nenaštval tímto nadpisem, vrátím se k tomu pozdějš a naopak vážně zdůrazním, že Setkání svatebních fotografů v Litomyšli bylo jednoduše perfektní. Vojta s jeho skvělou partou zorganizovali opravdu kvalitní sešlost. Klobouk dolů! Teď k těm p***vinkám. Důvod, proč jsem to napsal bulvárně … chcete vědět víc?

S fujisty v Krakowě

Pár slov a hlavně fotek o výletě do Krakowa, který stál rozhodně za to! Ani ne kvůli fotkám, jako odpočinku s partou stejných nadšenců (do fotek ne, spíš do posedávání v kavárnách) chcete vědět víc?

Rodinné focení trochu jinak

Rodinné focení se dá pojmout i trochu jinak. Tak, jak bych si sám přál, pokud bych byl zákazník. chcete vědět víc?

Proč fotím s Fuji?

Elektronický hledáček, skvělé objektivy, nízká hmotnost a kompaktnost, skvělý výstup v jpegu, clonový kroužek a další známé výhody Fujifilmu už asi každý zná. Nebudu je tedy zase obemílat (kdo Fuji nezná, stačí se domluvit a rád mu ji na chvíli půjčím :-)).   Důvod, proč fotím s Fuji a proč jsem se… chcete vědět víc?

"Dovolená" na horách

Nechci na hory, chci si odpočinout... běžná odpověď běžného člověka na otázku, zda nechce příští dovolenou strávit na horách.Každý je nějaký a je to tak dobře, jinak by hory byly přehlcené turismem - což jsou už částečně tam, kde je lanovka. Naštěstí bez lanovky bývají hory stále liduprázdné,… chcete vědět víc?

Ahoj, jsem Stacy

... a jsem nejmilejší pes na světě, jen okolí si to nemyslí...   někteří mě už asi znáte... ale ráda bych jen vyjasnila, že péťa není můj paníček, ale chodím s ním ráda... chcete vědět víc?