Napište mi

Toto pole nevyplňujte. Slouží jen pro ověření.

Telefon: 725 614 397
IČ: 03755746

Kdo jsem? Petr z Kadaně, co za Vámi s radostí pojede kamkoliv budete chtít (u celodenních svateb cesta zdarma po celé ČR). A kdo nejsem? Nejsem "katalogový" fotograf. Jsem fotograf, co vám zaznamená nejkouzelnější a nejpřirozenější momenty, na jaké budete se smíchem vzpomínat i za desítky let. A nejen vy, ale i další generace Vaší rodiny. A o tom by fotografie měla být...

Proč si vybrat mě:

 • protože miluji příběhy a ten Váš s naprostým nadšením odvyprávím skrz fotografie
 • snažím se zachytit momenty takové, u kterých se člověk zasměje i za desítky let, tedy přirozené, nenucené
 • zachycuji tedy hlavně emoce, smích a atmosféru svatebního dne
 • snažím se prostě Váš den nafotit jiným okem
 • líbí se mi nestrojenné a přirozené fotky, proto se snažím být neviditelným, čímž zároveň negativně neovlivňuji chod svatby
 • nebudu Vás nutit do nepřirozených a nepříjemných póz
 • ale samozřejmě vás při portrétním a skupinovém focení usměrním
 • dostanete ode mě nejen barevné, ale i černobíle fotografie
 • nejenže si spolu sedneme a pohovoříme o našich vzájemných představách a požadavcích, ale rovněž zdarma nafotíme předsvatební párové fotografie
 • pokud to bude v mých silách, rád vám nezištně pomůžu s tiskem či výrobou fotoknihy
 • ALE VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT, NALEZNETE V MÉM PORTFOLIU, ve kterém zveřejňuji spoustu fotek, abyste si byli jistí, co odevzdám - ale hlavně: ZA FOTOGRAFA MAJÍ HOVOŘIT JEHO FOTOGRAFIE, NIKOLIV SLOVA. Těším se na vás! :-)

Kdo jsem:

Kdyby mi někdo před pár lety, že budu fotit svatby, nevěřil bych mu. V současné době mě nic nebaví tolik, jako fotografování těchto úžasných událostí. Asi jsem v sobě našel nějakého skrytého romantika :-)

Tolik emocí, tolik radosti, tolik lásky.... to prostě jiný den nikdy nenabídne. A právě tuhle atmosféru miluji. A miluji ji na fotografiích. Dokonce natolik, že se k fotografiím mých klientů často vracím a nostalgicky vzpomínám. Vlastně to je ten důvod, proč jsem fotografii začal milovat. Oživuje vzpomínky, rozesmívá, někoho i častokrát rozplaká. Za ta léta jsem zjistil, že investice do fotografa je tou nejlepší investicí. Ona se totiž vrací každým dnem, každým měsícem, každým rokem. A hlavně získá na ceně pro další generace. Vlastně díky síle fotografie jsem začal aktivně fotit a jen lituji, že jsem to pochopil až tak "pozdě."

Je těžké něco psát o sobě, to by měli jiní, ale několik nevěst mi napsalo nebo řeklo hned po svatbě: "Děkujeme moc, jako bys k nám patřil!" Víte, každá pochvala za fotky potěši, zvlášť od novomanželů, ale i od nejlepších fotografů u nás, kteří jsou mi inspirací. Ale tahle věta je pohlazením na duši. A možná takhle bych se charakterizoval: nejsem ten, co vám bude režírovat svatbu, něco vám přikazovat, hulákat na vás, ať se na mě podíváte a usmějete (jen výjimečně :-)). Jsem ten, co si svatbu s vámi užije (jen jiným způsobem, a to okem fotografa), v případě potíží pomůže a vždy udělá vše pro to, abyste byli spokojeni.

 

Odrazky a podobné věci jsem odhodil. Začal jsem uvažovat obráceně - co bych si přál jako ženich od fotografa? No aby mě nikdo s foťákem neotravoval! Ale zároveň abych měl co nejkrásnější fotky. A ono to jde! A víte proč? Protože nejkrásnější fotografie je ta upřímná, přirozená. Když má nevěsta pusu od ucha k uchu, je v tu chvíli nejkrásnější osobou na světě. A to jsou ty momenty, které po celou dobu lovím, vyhledávám. 

A takoví klienti si mě často vyhledávají. Takoví, kteří se nespokojí jen s krásnými portrétními fotkami. Ale takoví, kteří chtějí zdokumentovat celý speciální den, který se nikdy už nebude opakovat. Kteří chtějí zaznamenat atmosféru a emoce z celého dne. Prostě takoví, s kterými jsem nakonec skvělý kamarád. Kamarád, co pro ně udělá cokoliv. Nikoliv kamarád, který zneužije svého postavení. Nechci nikdy zklamat, to by mé svědomí ani nedovolilo. Prostě chci být pro novomanželé tím nejlepším fotografem na světě! Koneckonců, je to i můj úkol. A abychom toho společně dosáhli, je pro mne důležité osobní setkání před svatebním dnem. I kdybych za Vámi měl jet přes půl Evropy.

 

 

Svatba je jednoduše tou nejkrásnější událostí, jakou může člověk zažít. Proto Vám tento příběh rád odvyprávím skrz fotografii. Odvyprávím tak, aby ve vás zase probudil emoce. Tak, abyste se k němu vraceli neustále. Tak, aby Vaší svatbu zažili i ti, co na ní nebyli. 

Takže kdo jsem? Jsem nadšenec z Kadaně, který se už teď na Vás nesmírně těší!